
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 380 mV/µs |
| Operating Supply Current | 205 µA |
| Input Bias Current | 20 nA |
| Output Current per Channel | 40 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.075 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 600 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.25 V |
| Voltage Gain | 123.52 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Input Voltage Noise Density | 20 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 98 dB |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
